خرید سرور HP

قیمت سرور HP

از آن جایی که خرید سرور با کیفیت، نوعی سرمایه گذاری جهت تامین امنیت اطلاعات و تسریع پردازش مهم سازمان شما می باشد، انتخاب یک سرور خوب از موارد حیاتی محسوب می شود که متناسب با نسل سرور، نوع آن، ویژگی ها و قطعات سخت افزاری مورد نیاز شما قیمت سرور متفاوت است. اگر در زمینه ی انتخاب سرور مناسب، نسل یا مارک آن ابهامی دارید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا به شما در خریدی هوشمندانه تر خدمات مشاوره رایگان ارائه دهند.

 

 

سرور HP DL و سرور HP ML

برای خرید سرور اچ پی مطابق نیاز و مصرف خودتان بهتر است بدانید که به طور کلی سرور های HP به سه بخش اصلی تقسیم می شوند:

    سرور های ML یا ایستاده

این سه دسته عنوان کننده انواع و دسته های اصلی سرور های HP هستند. دسته اول سرور های ML یا ایستاده بوده، و بهترین گزینه برای کاربرد های کوچک و متوسط هستند، که اینگونه سرور ها میتوانند یک گزینه ایده آل برای خرید سرور HP باشند.

یک سرور تمام عیار و کامل با قابلیت های بالا، به صورت یک کیس کامپیوتر، البته معمولا با ابعادی بزرگتر. این سرور ها به صورت کیس های جدا استفاده می شوند. و شما برای به کارگیری آن ها نیاز به رک های شبکه ندارید.

اگر کارمندان شرکت شما بیش از ده نفر هستند و از کامپیوترهای مختلف استفاده می کنند، نیاز دارید تا یک ایمیل سرور را راه اندازی کنید، پایگاه داده ای را مدیریت کنید یا برنامه های پیشرفته مبتنی بر سرور (مانند ERP یا CRM) را راه اندازی کنید. در این حالت سرورهای HPE ProLiant ML برای شما گزینه مناسبی است: سرورهای HPE ProLiant ML (towers) واحدهای مستقلی هستند که شامل تمام عناصر لازم برای پاسخگویی به درخواست های مشتریان است. از مزایای سرور towers این است که کم حجم می باشد و می توان از آن ها در مناطقی که برای سرورها طراحی نشده اند، استفاده شوند. این خصوصیت به معنی این است که برای نصب سرور، نیازی به یک اتاق مخصوص برای داده ها ندارید. همچنین این قدرت و سادگی به این نکته اشاره دارد که سرور به عنوان مکانی ایده آل برای کسانی که به فکر استفاده از سروری در یک شرکت کوچک هستند، در نظر گرفته می شود. سرورهای HPE ProLiant ML، سودآوری تجاری را به شکل ساده و کارآمد ارائه می دهند و می تواند بهره وری کارکنان IT را بهبود ببخشد و سرعت ارائه خدمات را افزایش دهد.

[aparat id=\’UZxF0\’]

شما با خرید سرور HP ایستاده می توانید با تجهیزات حداقلی از امکانات کامل یک سرور قدرتمند بهره ببرید.

    سرور های DL یا خوابیده

نوع بعدی از دسته های سرور HP، سرور های DL یا خوابیده هستند، که درواقع به صورت کاملی برای استفاده در رک های شبکه بهینه سازی شده اند. برای استفاده از این نوع سرور که به نام سرور های رکمونت(Rackmount) نیز شناخته می شوند، شما نیاز به رک های شبکه داشته، و می توانید درون یک رک از چند سرور اچ پی به صورت همزمان استفاده کنید.

سرورهای dl

خرید سرور HP خوابیده امکانات قدرتمندتر و حرفه ای تری را نسبت به خرید سرور اچ پی ایستاده برای شما فراهم میکند. این نوع سرور های تطبیق پذیری بالایی با استاندارد های امنیتی دارند و میتوان آن ها را جزو مشهور ترین سرور ها دانست.

    سرور های BL یا تیغه ای

و اما قدرتمند ترین و بالاترین کانفیگ سرور های اچ پی متعلق به نوع سرور های BL یا تیغه ای است. این سرور ها که برای مصارف حرفه ای و ایجاد شبکه های بسیار قدرتمند طراحی شدند با کارایی بسیار بالای خود گزینه مناسبی را برای کسانی فراهم میکنند که به شبکه ای بسیار قدرتمند با جای کم و امکانات بسیار زیاد نیاز دارند.

سرورهای bl

خرید سرور HP تیغه ای این امکان را به شما میدهد تا از ویژگی اصلی این سرور ها یعنی کم حجم بودن، استفاده کافی را ببرید. شما میتوانید با خرید سرور HP تیغه ای، سنگین ترین موارد متصور در کاربرد های سرور را به راحتی به انجام رسانده و به طور کامل نیاز های خود را برطرف کنید.

همانطور که می دانید، خریداری سرور های جدید ) نسل دهم(  که ارتقا یافته تر از نسل های قبلی هستند، به شما خدمات وسیع تری را ارائه می دهند. در ادامه مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم:

مزایا و معایب سرور های نو

مزایا:

  • پشتیبانی از تکنولوژی ها و قابلیت های به روز
  • اطمینان از سلامت سرور و نو بودن قطعات
  • طول عمر بیشتر
  • دارای گارانتی

معایب:

  • قیمت نسبتاً بالا در مقایسه با سرور های دست دوم

مزایا و معایب سرور های استوک

مزایا:

  • قیمت مناسب تر نسبت به سرور های نو

معایب:

  • نداشتن گارانتی
  • طول عمر کمتر