همه چیز در مورد شبکه FC

راهنمای خرید ذخیره ساز با کیفیت و ارزان

ذخیره ساز یکی از انواع حافظه های انطباق پذیر و همه کاره می باشد. شما می توانید ذخیره ساز را برای خانه و یا کسب و کار خود خریداری کنید. برای خرید ذخیره ساز باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات ذخیره ساز اطلاعات دقیق داشته باشید. امروزه از آنجایی که عکس ها دارای کیفیت بالایی هستند حافظه موبایل ها، تبلت ها، کامپیوترها و دیگر دستگاه ها سریعتر تر پر می شود. برای اینکه بتوانید بیشتر فایل های مورد نیاز خود را روی سیستم داشته باشید و در هر بازه زمانی آنها را مورد استفاده قرار دهید، بهتر است که ذخیره ساز خریداری نمایید.

فروشگاه برسا فروش ذخیره ساز با کیفیت بالا و قیمتی مناسب را بر عهده دارد. بنابراین شما به صورت اینترنتی می توانید از این فروشگاه انواع ذخیره ساز را خریداری کنید و در بخش های متنوع سیستم نصب کنید. ذخیره ساز یک حافظه با ظرفیت بالا می باشد که به دفتر کار و شبکه خانگی متصل می گردد. برای انتخاب ذخیره ساز باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. در صورتی که برخی از نکات ضروری را زمان انتخاب ذخیره ساز بشناسید می توانید برای دستگاه خود بهترین ذخیره ساز را خریداری نمایید.

خرید ذخیره ساز بیشتر برای چه کاربردی باید انجام شود ؟

در هر بازه زمانی که متوجه شدید برای نگهداری فایل های خود به حافظه تحت شبکه نیاز دارید، باید متوجه شوید که می خواهید چه چیزی را از ذخیره ساز دریافت نمایید. اینکه بدانید کدام یک از انواع ذخیره سازها نیازهای شما را برطرف می کنند بسیار مهم است. انجام دادن بسیاری از کارها مانند ایجاد فایل اکسل و ورد برای ذخیره ساز بسیار آسان می باشد. سطوح متفاوت امنیتی برای انواع داده‌ ها و ارائه‌ دادن فایل‌ ها به تعداد زیاد از جمله نکاتی است که شرکت‌ ها باید درباره‌ مورد ذخیره ساز تحت شبکه در نظر داشته باشند.

یکی از مهمترین مواردی که امروزه اهمیت دارد تعداد کاربرانی است که به صورت همزمان به ذخیره ساز وصل می شوند. اگر شما از ذخیره سازهای تحت شبکه برای بکاپ گرفتن استفاده می کنید باید بدانید این کار بسیار ساده می باشد. اما اگر ویدئوهای اچ دی روی شبکه ها به صورت همزمان ارسال می شوند، به ذخیره سازهای حرفه ای نیاز پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید مجموعه زیادی از عکس های حرفه ای داشته باشید باید ذخیره ساز قدرتمندی را تهیه نمایید. فروش ذخیره ساز در انواع متنوع انجام می شود. به همین دلیل پیش از خرید ذخیره ساز باید قابلیت ها و ویژگی های آن را بشناسید.

خرید ذخیره ساز همراه با هارد یا بدون هارد ؟

بسیاری از انواع دستگاه های ذخیره ساز همراه با هارد دیسک هایی که به صورت آماده روی آنها نصب شده اند به فروش می رسند. در بسیاری از مواقع برای استفاده از پیکربندی ذخیره ساز باید قالب و فرمت خاصی را در نظر بگیرید.

برخی از دیگر ذخیره سازها بدون هارد می باشند ذخیره ساز DNS-340L یکی از انواع ذخیره سازهای بدون هارد می باشد. تا چند سال پیش این مسئله اهمیت زیادی داشت چرا که تولیدکنندگان ذخیره ساز، هارد دیسک ها را به گونه ای راه اندازی می کردند که تنها هارد دیسک های خودشان روی ذخیره ساز کار کند. امروزه تنها برند وسترن دیجیتال دارای این ویژگی است.

زمان خرید ذخیره ساز تنها باید به ظرفیت انواع ذخیره سازها دقت داشته باشید. پورت و تکنولوژی آنها را نیز باید بررسی کنید. همچنین باید به میزان هزینه اضافی که برای خرید هارد دیسک باید پرداخت کنید نیز نیاز است دقت داشته باشید. اگر انواع ذخیره ساز به دو صورت بدون هارد و با هارد قابل خرید باشد، توصیه می کنیم که حتما قیمت آنها را بررسی کنید. همچنین باید کیفیت هارد دیسک های نصب شده روی ذخیره ساز را هم بررسی کنید. در دستگاه های ذخیره ساز که به هارد مجهز می باشند تفکیک کردن قیمت هارد دیسک از قیمت کلی دستگاه تا حدودی مشکل است.

خرید ذخیره ساز برای فضای امن

یکی از مهمترین مزیت هایی که ذخیره سازها دارند این است که از نسخه های پشتیبان یک فایل تهیه می کنند. در انواع ذخیره سازهای دو هاردی و چهار هاردی انواع دیسک های اضافی قادر هستند محتوا را سریعا کپی کنند. با وجود به این مسئله که شما کدام یک از سطوح RAID را انتخاب می کنید باید ویژگی کلی ذخیره ساز را بررسی نمایید.

به عنوان مثال ذخیره سازی را در نظر بگیرید که دارای دو درگاه است. هر یک از آنها در یک دیسک ۴ ترابایتی قرار می گیرند. در این مثال یکی از انواع آنها می تواند محتوای دیگری را کپی کند.

کانکتورها و پورت های ذخیره ساز

زمان فروش ذخیره ساز، کارشناسان برسا در مورد پورت ها و کانکتورهای ذخیره ساز به خوبی شما را راهنمایی می کنند. بسیاری از ذخیره سازها دارای دو پورت هستند. می توانید آنها را برای وصل کردن حافظه های اکسترنال مورد استفاده قرار دهید. می توانید این وسایل را به وسیله NAS در شبکه به اشتراک بگذارید.

به همین دلیل می توانید پورت USB 2.0 را برای حافظه اکسترنال انتخاب نمایید. برخی از انواع دستگاه های ذخیره ساز دارای دکمه ای هستند که این دکمه برای کپی کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد پورت LAN در انواع ذخیره سازها

هر یک از ذخیره سازها بر اساس ویژگی که برایشان تعریف شده است دارای یک پورت اترنت می باشند. بیشتر ذخیره سازها برای تهیه کردن نسخه های تکراری با اشتراک کانال باید دو پورت اترنت داشته باشند. دستگاه ذخیره ساز از جمله دستگاه هایی می باشند که نیازی ندارند با بی سیم ارتباط برقرار نمایند. چرا که برقراری ارتباط در این نمونه دستگاه ها تنها با استفاده از سیم است.

جریان ترافیک روانی در هر یک از انواع ذخیره سازها فراهم می شود. هر یک از ذخیره سازها برای عرضه داده به این جریان نیاز پیدا می کنند. این نیاز به ویژه برای استریم کردن داده ها و چند نمونه گیرنده با سرعت انتقال بالا، ضروری می باشد. مدل های پیشرفته قدرت زیادی دارند و می توانند سرعت ۱۰ گیگابایتی را برای انواع اترنت ها فراهم نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *